Miniatures
/ / Liqueur
Miniatures
Kleiner Feigling Coco Bisquit 0,02 Liter
Feigling Fancy Flavours - of course with the iconic pair of eyes.
0,02 liter - 15 % ABV
€ 30,00 / 1 liter, prices incl. VAT plus shipping costs
in stock
| Article | Kleiner FeiglingCoco Bisquit |
|---|---|
| Country | Germany |
| Region | Schleswig-Holstein |
| Producer | Waldemar Behn GmbH |
| Alcohol | 15% |
| Characteristics | Milky shot formula with coconut and sponge note. |
Ingredients/allergens
| E numbers | acidity regulator: Sodium hydroxide (E524.) |
|---|---|
| Allergens | Contains milk and milk products (including lactose). |
Nutritional information (per 100 ml)
| Calorific value | 1105 kJ / 264 kcal |
|---|---|
| Fat | 10.7 g |
| Fett, of which Saturated fat | 10.3 g |
| Carbohydrates | 31.14 g |
| Carbohydrates, of which Sugar | 18 g |
| Carbohydrates, of which Starch | 1 g |
| Protein | 2.2 g |
| Salt | 0 g |
Further details
| Country of origin | Germany |
|---|---|
| Company | Waldemar Behn GmbH |
| Address | Kadekerweg 2, 24340 Eckernförde |

